צילום: איתי סלהוב

אדריכלי ומעצבי הפנים של "דלתות רשפים" מציגים את החיפויים לשנת 2022

הביקוש לדלתות כניסה מעוצבות הוליד מגוון רחב של דלתות שיכולות להתאים לכל בית. הבחירה בדלת כניסה מעוצבת איננה מאפיינת רק בתים פרטיים. ניתן כיום, לראות כניסות מרשימות ומדהימות גם בדירות בבנייני מגורים, בתי עסק ועוד.

דלת כניסה, מעצם טבעה, נבנית כמעט תמיד מפלדה. כלומר, גוף הדלת נעשה מפלדה על מנת לאפשר לדיירים ליהנות מביטחון מקסימלי ובידוד אקוסטי. עם זאת, בכל הנוגע לעיצוב, ניתן לחפות כל דלת פלדה בגימור בחיפוי עץ. זאת לשם הגעה לסגנונות עיצובים מרשימים ועוצרי נשימה.

קסמן של דלתות כניסה בחיפוי עץ טמון בכך, שהן משדרות בו זמנית אותנטיות, כפריות וגם מודרניות. הכל בהתאם לדגם שנבחר ולהחלטה לגבי הצבעים והגמר.

כשמדברים על דלתות כניסה בחיפוי עץ מדברים בעיקר על מספר סוגי גמר מרכזיים – חיפוי פורניר, במבוק טבעי ו-MDF בצביעת אפוקסי. לכל אחד מהחיפויים יתרונות משלו וכמובן שהם מבטאים גם סגנונות עיצוביים:

חיפוי פורניר – דלתות כניסה בחיפוי עץ בחיפוי פורניר הן דלתות מבוקשות ומרשימות. פורניר הוא למעשה מושג שמגיע מעולם הנגרות ואשר שאוב מהמילה Furnier בגרמנית. מדובר על ציפוי דק ביותר של עץ משובח (בד"כ בעובי של עד מ"מ) שמודבק באמצעים טכנולוגיים ייחודיים על גבי לוחות מחומר גלם אחר. חיפוי פורניר מאפשרים להנות מדלת כניסה בחיפוי עץ בגימור אלגנטי ומרשים כאשר טקסטורת העץ ניבטת מתוך הדלת (גם לאחר צביעה). הפורניר ניתן לצביעה ולליטוש כמו כל עץ טבעי.

חיפוי במבוק טבעי – דלתות כניסה בחיפוי עץ יכולות להיות מעוצבות עם חיפוי מרהיב של במבוק טבעי. במבוק הוא כידוע צמח ירוק עד, המשמש למגוון יישומים וביניהם עיצוב חיפויים. חיפוי במבוק המעניקים לדלת מראה אותנטי וכפרי. חשוב להדגיש כי גם במבוק יכול להיות חיפוי שנצבע בצבעים נוספים והדלת לא חייבת להגיע עם הגוון הטבעי של חומר הגלם.

MDF  צביעת אפוקסי – דלתות כניסה בחיפוי עץ ניתן לייצר בגימור של פלטת MDF עם צביעת אפוקסי. זהו גימור שנעשה בטכניקה של צבע בתנור ועל כן, ניתן להנות ממגוון רחב של צבעים. צביעה בתנור היא צביעה אלקטרו-סטטית הנעשית בתהליך דו-שלבי שמבטיח כי הצבע מוטמע היטב בחומר הגלם ונשמר עם עמידות למשך שנים.

טיפ שמירה על דלת כניסה בחיפוי עץ – השמירה על הדלת צריכה להיעשות בעדינות ובזהירות המתבקשת. עץ לא יכול להתמודד עם חומרים חזקים שאינם מותאמים לו ובחירה בחומרים לא נכונים עלולה לגרום ליותר נזק מתועלת, מומלץ לעשות שימוש במטלית לחה בלבד (לא רטובה).  שימו לב שדלתות בחיפוי עץ עוברות כבר במפעל תהליכים שונים להגברת עמידותן.

חשוב לדעת על דלתות כניסה בחיפוי עץ – התקנת דלת כניסה בחיפוי עץ. מתאימות בעיקר לפתחים שאינם פונים לכיוון של מערב או דרום. זאת מכיוון שאלו כיווני פתח בעלי חשיפה גדולה לשמש או לחות שעלולה לפגוע בעץ ולקצר ימיו.

דלתות רשפים, היא מהחברות המובילות בישראל לייצור דלתות פלדה לבית בעיצוב אישי לבחירה, דלת המשלבת זכוכית ועיטורים, דלת כנף ועוד.

צילום: איתי סלהוב
צילום: איתי סלהוב
צילום: איתי סלהוב

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here